poniedziałek, 12 marca 2012

France vs Pologne part 2

 Dzisiaj przedstawiam Wam drugą i zarazem ostatnią część faktów i mitów na temat Francuzów.

7. Jedzenie - nie jest prawdą, że wszyscy Francuzi jedzą żaby. Otóż, gdy zapytaliśmy się ich, czy jedzą żaby, śmieli się z tego, ponieważ uważają to za coś okropnego.
Jest natomiast prawdą, że lubią różnego rodzaju sery i owoce morza, m.in. krewetki.
Lubią także ziemniaki pure i słabo wysmażone (krwiste) mięso.

8. Mieszkania, domy - mają bardzo małe domy z wielkimi, wbudowanymi w ziemię basenami na dworze:). Nie mają natomiast piwnic i schodów prowadzących do domu. Ich drzwi wejściowe umieszczone są całkiem przy ziemi.

9. Wiara, kościół - są mało religijni. Duża część osób nie chodzi do kościoła, ponieważ uważa to za stratę czasu, coś zbędnego.

 10. Zdjęcia do legitymacji, paszportu, dowodu itp. - we Francji można je wykonać na ulicy bez fotografa. Są do tego celu przeznaczone specjalne butki umieszczone na chodnikach, lecz nie na samym środku, bardziej przy ścianie jakiegoś budynku czy sklepu. Świetna sprawa i na dodatek bardzo tania.

11. Powitania - Francuzi witają się całusami w policzek (nawet kobieta z kobietą), zazwyczaj są to trzy lub dwa całusy. Witają się tak nawet z nowo poznanymi osobami, oczywiście nie wszyscy.
Na początku mnie i moje koleżanki trochę to zszokowało, że całują nas obcy mężczyźni, ale jeśli byli oni przystojni to nie mieliśmy nic przeciwko:). Tak nawiasem mówiąc to było to nawet bardzo miłe doświadczenie.

12. Kto jest przystojniejszy? Francuzi czy Polacy? - nad tym pytaniem nie zastanawiałam się długo, bo odpowiedź była prosta - POLACY. Polscy mężczyźni przykuwają swoją uwagę na ulicy, natomiast z ręką na sercu mogę powiedzieć, że za Francuskim mężczyzną nie obejrzałam się ani razu.

Tak przedstawia się moich dwanaście faktów i mitów na temat różnic i podobieństw między Francuzami a Polakami.
Czymś Was zaskoczyłam a może jest coś o czym nie wspomniałam a chciałybyście wiedzieć?

2 komentarze:

  1. Bardzo fajny post! Choć z jedną rzeczą się nie zgadzam, Francuzi ogólnie lubią żaby i większość się nimi zajada:) No, może nie młode pokolenie :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuje:) W południowej części kraju nie jedzą żab, nawet starsze pokolenie. Może to zależy od miejsca w którym się znajdują i od preferencji żywieniowych.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...